۵ مرحله برای سریع‌تر نوشتن مطالب خوب

۱- تمام برنامه های غیر‌مرتبط را ببندید: تمام برنامه های غیر مرتبط از جمله پیام رسان ها ، کلاینت های ایمیل ، خبر خوان و… را ببندید و به آنها فکر نکنید. ایمیل چک نکنید ،‌ توییت نکنید ، آمار سایتتان را چک نکنید فقط و فقط به نوشتن پست فکر کنید. البته ممکن است گاهی لازم باشد مرورگرتان را باز کنید و مثلآ چند جستجو برای دریافت اطلاعات مربوط به پست انجام دهید ولی به محض اینکه اطلاعات مورد نظرتان را گرفتید آن را ببندید.

۲- قبل از نوشتن جستجو کنید: قبل از نوشتن مطلب جستجو و تحقیق کاملی انجام دهید تا مطالب مشابه ، مرتبط و مفید در آن رابطه را پیدا کنید. این کار باعث می‌شود مستند تر حرف بزنید و خواننده به خوبی متوجه می‌شود که شما در مورد موضوع مطلب اطلاعات کافی دارید و به شما اعتماد بیشتری می‌کند. به این ترتیب لازم نیست وسط نوشتن مقاله هی جستجو کنید و متن را با توجه به اطلاعات کسب شده تغییر دهید پس در نتیجه مطلب یکدست تری خواهید داشت و احتمال سوتی دادن را به شدت کاهش می‌دهید.

۳- برنامه ریزی کنید: می‌توانید مثلآ ۱۰ دقیقه برای جمع آوری اطلاعات ۳۰ دقیقه برای نوشتن خود مطلب ۵ دیقیه را برای انتخاب عکس و ۱۵ دقیقه برای ویرایش و انتخاب تیتر اختصاص دهید. به این ترتیب در عرض یک ساعت می‌توانید یک پست خوب و کامل بنویسید. البته توجه داشته باشید لازم نیست حتمآ خود را در قید و بند برنامه ریزی قرار دهید اگر در نهایت دیدید مطلب هنوز به کار بیشتری نیاز دارد انتشار آن را به تاخیر بیاندازید. برنامه ریزی فقط به شما کمک می‌کند تا دنبال کار های متفرقه نروید و تند و تیز تر کار کنید.

۴- حد‌اقل یک بار مقاله را چک کنید: این مرحله بسیار مهم است اما متاسفانه خیلی ها به دلیل کمبود وقت یا حوصله از انجام آن صرف نظرمی‌کنند. بعد از نوشتن مقاله خودتان یک بار آن را با دقت بخوانید و مطمئن باشید انجام دادن این کار ارزش وقتی که می‌گیرد را دارد.

۵- تا زمانی که مطمئن نشدید مطلب را منتشر نکنید: ویرایش پست را آنقدر ادامه دهید تا به نتیجه‌ی دلخواه برسید. مطلب را پاراگراف بندی کنید و عکس ها را در جای مناسب قرار دهید. می‌توانید از ضرب المثل یا نقل قول یا قطعه‌ای شعر برای تاثیر گذاری بیشتر هم استفاده کنید.

zangoole.com

/ 1 نظر / 9 بازدید
مبشران ظهور

با توجه به اينكه امام خامنه اي حفظه الله در بياناتشان در قم به جهاد نيز اشاره هايي داشتند و فرمودند: «... شهر قم شهر جهاد است ... جالب است كه پيدايش شهر قم هم ناشى بود از يك حركت جهادى و توأم با بصيرت ... اشعريون قبل از آنكه به قم بيايند، جهاد در ميدان نبرد هم انجام داده بودند؛ جهاد نظامى هم كرده بودند؛ ...» سه فايل صوتي در همين زمينه: 1. جهاد رمز فرج www.ahmadeenejad.blogfa.com/post-124.aspx 2. علائم ظهور http://www.4shared.com/audio/WVBvpdkU/1389-07-13_Panahian_Alaem_Zoho.html 3. سير حوادث فتنه‌گون http://www.4shared.com/audio/LKb0hTnm/1389-07-19_Panahian_Basirat.html دو مقاله مهم در زمينه شخصيت هاي عصر ظهور 1. احمدي نژاد همان شعيب بن صالح، سردار سيدخراساني و امام زمان(عج) http://www.u313.ir/index.php?option=com_content&view=article&id=519:1389-05-12-16-04-57&catid=3:main 2. مقاله جامع سيد خراساني + اثبات سيد خراساني بودن امام خامنه اي(مدظله) http://www.u313.ir/index.php?option=com_content&view=article&id=594:1389-07-25-18-21-55&catid=77:1389-04-03-20-24-30